Detail podujatia
Helmet
Dátum 6. 8. 2018
Čas 20:00
Miesto Randal Club
Newyorská kapela Helmet označovaná za legendu alternatívneho metalu vystúpi v pondelok 6. augusta v Bratislave. Do klubu Randal ju privedie líder Page Hamilton, ktorý hral ako gitarista s Davidom Bowiem a nahrával aj s kapelou Linkin Park. Vstupenky od 23,- EUR sú predaji od stredy 21. februára exkluzívne iba cez Listocheck.sk

Vstupenky od 21. februára / Tickets on sale from 21. february >>
https://listocheck.sk/detail/helmet

Skupina Helmet vznikla v roku 1989 v New Yorku, na konte má osem radových albumov a dve výberovky. Najväčší úspech dosiahla už debutovým albumom Meantime z roku 1992, ktorý sa aj vďaka hitom Unsung a In the meantime dostala na 68. Miesto rebríčka Billbord. Vďaka inovátorstvu je považovaná za spojítko medzi starou metalovou školou a novou vlnou indie rocku. Za vzor a inšpiráciu ju udávajú legendy ako Faith no more, Tool, Panthera, Mastodon, Godsmack, Nine Inch Nails a mnoho ďalších.
Zakladateľom kapely Helmet je gitarista, spevák, skladateľ a najmä osobnosť Page Hamilton. Hrával ako gitarista s Davidom Bowiem na jeho Hours Tour. V roku 2014 zaznel Hamiltonov hlas v pesničke All for nothing na albume The Hunting Party od Linkin Park.

Legendary band Helmet to play Bratislava
Helmet is an American alternative metal band from New York City formed in 1989. Founded by vocalist and lead guitarist Page Hamilton, Helmet has had numerous lineup changes, and Hamilton has been the only constant member. The band will play on Monday 6. August in Randal Club, Bratislava. Tickets are on sale from Wednesday 21. february via Listocheck.sk
Helmet has released eight studio albums and two compilation albums. The band found mainstream success with their 1992 major label debut Meantime, which debuted at number 68 on the Billboard 200, with singles "Unsung" and "In the Meantime". During Helmet's hiatus (1998-2004), frontman Page Hamilton performed as lead guitarist for David Bowie's band on the singer's Hours Tour. In 2014, Hamilton appeared on Linkin Park's sixth studio album The Hunting Party, which he provided additional vocals (on the chorus) and guitars on the song entitled "All for Nothing".

Tickets from 23,- EUR are on sale exclusively via Listocheck.sk