Detail podujatia
DOCTOR VICTOR ( support band for AC/DC)
Dátum 14. 11. 2019
Čas 20:00
Miesto Randal Club
Doctor Victor – liek na zlú náladu zaočkujú aj v Bratislave
Nie je až tak bežné, aby česká kapely mala viac zahraničných než domácich koncertov. Aby spolupracovala s takými menami ako Kiss či Danny McCafferty. A predsa je to ako splnený hollywoodsky sen, kde mimochodom tiež hrali. Do bratislavského Randal Clubu 14. novembra zavíta jedna z najúspešnejších českých rockových kapiel Doctor Victor. Pridá sa k nim aj známa bratislavská kapela Dereš.

Trio Vojta Bureš, Martin Ševčík a Tomáš Formánek založili kapelu v roku 2012. Vtedy ešte nemohli tušiť, aká dobrodružná a turbulentná cestu na nich čaká. Svoju tvorbu postavili na prenikavých gitarových riffoch, soulových groove a intonačne čistom vokáli s nesmierne zaujímavou farbou hlasu. Plynulo prešli z českých zemí a hájov do zahraničia. Na Global Battle of the Bands v thajskom Čiang Maj skončili na druhom mieste. Mali len dve pesničky, aby zaujali, ale presne toľko im stačí, aby publikum zahrnuli energiou a získali si ho v jednoduchom zložení – basa, gitara, bicie. Týmto úspechom sa im pootvorili ďalšie dvierka. Odohrali dve koncertné turné v Británii – z toho jedno po boku Dannyho McCaffertyho zo slávnej skupiny Nazareth, ktorému pomohli nahrať aj jeho tretí sólový album. Potom začali poškuľovať po americkom trhu. Dopomohlo im k tomu aj pozvanie na „kissácku plavbu“ z Miami na Bahamy, ktorú organizovala kapela KISS. V Amerike odohrali koncert na hudobnom veľtrhu The NAMM Show v Anaheime a v Los Angeles zahrali v slávnom bare Whiskey A GoGo. Doma v Čechách si ich zase zvolili za svoju predkapelu austrálsky AC/DC, ku ktorým ich tak radi prirovnávajú. Trojica muzikantov sa k láske k hudbe sedemdesiatych rokov ani netají. Ovplyvňuje ich najmä priamočiara energia a zašpinený gitarový zvuk. Hudbu svojich rodičov však hrajú modernejším spôsobom. Aj tento rok bude pre nich nesmierne bohatý. Predstavia sa na americkom a európskom turné, medzi ktorým nechýba ani vystúpenie na prestížnom kalifornskom NAMM Show festivale. K tomu aj zvesti o novej nahrávke.

Predkapelou bude bratislavská legenda Dereš. Napriek veľkému hitu Na panské, ktorý koloval v televíznom programe Triangel, a ktorý následne oslovil celé generácie metalistov, rockerov a všetkých priaznivcov tvrdej muziky, sa nepodarilo skupine Dereš vydať regulárny album. Pritom k nemu nemali ďaleko. Po mnohých rošádach z rôznych dôvodov, niekoľkých pauzách a smrti Vlada Šeseru, sa Dereš rozpadol. Ale nie definitívne. V roku 2016 sa dala dohromady kolekcia dvanástich nových a jedenástich archívnych nahrávok, ktoré pochádzajú z obdobia medzi rokmi 1988-2009. Dvojalbum „Na Panské“ rozpútal spomienky dobových účastníkov aj zvedavosť mladej generácie rockerov. Nakumulovanú energiu, zbesilé gitarové riffy, premyslené sóla, vyzretý spev a rockovú chémiu, ktorá prebehla v aktuálnej zostave Vojto Bohuš (spev), Ivan Horváth (gitara, vokály), Aty Béreš (basová gitara), Martin Uherčík (bicie nástroje) a Lukáš Horváth (gitara, klávesy). Kapela Dereš oznámila aj pokračovanie koncertnej činnosti.

FACEBOOK: https://www.facebook.com/events/746338332481893/