Detail podujatia
Vader, Chronosphere, Fallcie
Dátum 15. 9. 2020
Čas 19:00
Miesto Randal Club
Legendární VADER nepřijedou oprášit jen svůj zlatý fond

Poláci VADER se za svých více než 35 let aktivní existence stali živoucími legendami. Světovými pódii protřelá parta, která předskakovala i věhlasné Metallice, přijede s novou deskou „Solitude In Madness“, která je představuje jak znovuzrozené.
Pamatuje někdo dobu kolem r. 1983, kdy VADER ještě hráli heavy/speed metal? Těžko, v tu dobu objížděli díry někde po polských zapadákovech.
O tři čtyři roky později se však VADER reformovali a s novou sestavou svůj zvuk posunuli do deathmetalového charakteru s výrazným, často až slayerovsky zabarveným thrashovým riffingem, který je pro ně dodnes signifikantní. Velkou měrou této přeměně napomohl legendární bubeník Docent († 2005), který Poláky nakopl do šílených temp a hnal jejich agresivní projev neurvale vpřed.
Zlomové bylo video „The Darkest Age“ často vysílané na tehdejší, metalu ještě dopřávající MTV z debutu „The Ultimate Incarnation“ (1992) vydaného u Earache. Video je proslavilo celosvětově takřka přes noc a následná, dodnes ceněná alba „De Profundis“ nebo „Litany“ (Metal Blade) jsou neochvějně, a právem, zapsána ve zlatém fondu extrémního metalu.
Následující roky a desetiletí už VADER žijí de facto před diváky. Světovými pódii protřelí Poláci během svých tisíců koncertů a turné hráli se všemi možnými význačnými interprety a jak se zdá, štěstěna v případě neutuchající popularity je jim stále nakloněna. Však aktuálně kotví u největšího metalového labelu Nuclear Blast, který jim vydal i novou desku „Solitude In Madness“, jež se zajisté zařadí po bok dvou výše zmíněných klenotů. Wiwczarkova skvadra na ní s fenomenálně bubnujícím Jamesem Stewartem, který je konečně i adekvátní náhradou zesnulého Docenta, jak znovuzrozena a bez pochyb předvádí svou nejlepší práci za poslední roky.
Vader s sebou na turné berou řecké thrashery CHRONOSPHERE kotvící u Century Media a ruské modernisty FALLCIE s hlasem sličné Valentiny Lavrinenko.

Vader
https://youtu.be/jVtC6a_YJV0
https://youtu.be/C1_SREPVPT0
https://youtu.be/RAsshq_CCQ8
https://youtu.be/awapgbtvyIg
https://youtu.be/nL_LUbr60CA
Solitude in Madness https://youtu.be/r7B9tuxgvsE
Litany https://youtu.be/uNVmPrfe08Y
De Profundis https://youtu.be/FDo0rvLGsI4

Chronosphere
https://youtu.be/gAnmdXcAeYU
https://youtu.be/7EiezWqDGq8

Fallcie
https://youtu.be/oDeXMAyabYs
https://youtu.be/ai9h2-W1LOk

-----------------------------------------------------
VADER / CHRONOSPHERE / FALLCIE

15. 9. 2020 – Bratislava, Randal
FB event:
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/360

16. 9. 2020 - Košice, Collosseum
FB event: https://www.facebook.com/events/344283549888242
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/361

Předprodej viz e-ticket výše, dále pak v sítích Ticketportal.sk a v případě Košic také na baru v klubu Collosseum.