Detail podujatia
GOD IS AN ASTRONAUT
Dátum 11. 8. 2024
Čas 18:30
Miesto Randal Club

11 / 08 / 2024 / BRATISLAVA / RANDAL
Obscure vstupenky: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/743
Dále pak na ticketportal, goout.

Irská čtveřice GOD IS AN ASTRONAUT je už přes 20 let jednou z nejznámějších instrumentálních kapel, která trvale experimentuje se svým zvukem, a jednou z kapel, která patří mezi největší popularizátory post-rocku. Svou směsici space rocku, post rocku, instrumentalu a ambientu přivezou v srpnu do Bratislavy.

Dnes už známou zkratku GIAA v roce 2002 založili bratři Niels a Torsten Kinsellovi. Trio doplněné bubeníkem Lloydem Hanneym už od počátku svého vzniku posluchače ve svých hudebních dílech zatahuje do barevných, formami a tvary nedefinovatelných světů, v nichž nefungují žádná pravidla až na vlastní imaginaci. Tu GOD IS AN ASTRONAUT stimulují gradačně budovanými zvukovými krajinami, které svou lehkostí plavou na široké vrstvě emocí v paletě nekonečných atmosfér.

Jsou GIAA od vydání svého desátého studiového alba "Ghost Tapes #10" na vrcholu? Cítíme to tak. Album oživuje jejich klasickou sestavu s Jamiem Deanem na postu klavíristy a kytaristy a než pokračováním, kde spolu kvartet v roce 2018 skončil, zkoumá odlišný přístup s důrazem na pohyb a intenzitu. A tak je "Ghost Tapes #10" rozhodně jejich nejdivočejším počinem, který si i tak zachovává všechny bohaté hudební a emotivní prvky, pro něž jsou GIAA známí.