Wednesday 13, Bitch and Chips

6.11.2012 @ 20:00

WEDNESDAY 13 (usa)

 

Support: BITCH AND CHIPS (cze)

-------------------------------------------------------

Neděle 04.11. 2012

Praha,  Nová Chmelnice

 

Úterý 06.11. 2012

Bratislava, Randal

Je to tady! Do Prahy a Bratislavy se po čtyřech letech řítí formace WEDNESDAY 13 a mobilizaci tak vyhlašují všichni česko-slovenští vyznavači té nejšílenější horror-punkrockové zábavy. Společně s WEDNESDAY 13 se v Praze (4.11.) a Bratislavě (6.11.) představí aktuální objev české, a zároveň už také evropské, scény v podobě kapely BITCH AND CHIPS. Vstupenky na český i slovenský koncert jsou k dostání ve všech běžných předprodejních sítích. Bližší informace na www.obscure.cz.

WEDNESDAY 13 není pouze jméno hlavní hvězdy středečního večera, nýbrž také pseudonym duchovního otce celého projektu, Josepha Poola, který se však svého občanského jména dávno vzdal a mezi živými i mrtvými je znám jako „Wednesday“. Od člověka, který v kolonce povolání udává “motherfucker”,  spoluvytváří komiks s názvem „Thirteen Dead Kids“ a jehož velkým vzorem je ALICE COOPER, snad  ani nemůžete očekávat nic „normálního“. Velmi proslavený je také další jeho projekt s názvem MURDERDOLLS, ve kterém mj. hraje na kytaru bubeník SLIPKNOT Joey Jordison.  Wednesday se stává symbolem pro současnou mladou generaci, kterou ovlivňuje svými postoji, názory, hudbou, ale také stylem oblékání, za který vás rodiče doma moc nepochválí.

Těžko říci, které síly mu před dvěma lety vnukly představu založit nový projekt, ale rozhodně to musely být síly pořádně zvrácené, neboť to, co vzniklo a bylo pojmenováno jako WEDNESDAY 13, bude děsit miliony pozemských smrtelníků ještě řadu desetiletí, a to zřejmě až do doby, než bude z planety Země odstraněno poslední CD této kapely. První vizitkou W 13 bylo album „Transylvania 90210: Songs of Death, Dying, and the Dead”, které katapultovalo kapelu z potemnělých hřbitovů do koncertních síní po celém světě. Následovali v rychlé sledu vydané desky „Fang Bang“, „Skeletons“, „Bloodwork“ a žívák „Fuck It, We’ll Do It Live“. Z kapely WEDNESDAY 13 se během pouhých několika let stal jeden z nejvýznamnějších představitelů hudebního stylu, kterému v minulosti vyšlapal cestičku sám velký MARILYN MANSON a v současnosti ho svým způsobem zosobňují třeba The MISFITS nebo MY CHEMICAL ROMANCE.

V letošním roce vydali, tradičně aktivní, WEDNESDAY 13 EP s názvem „Spook and Destroy“ a pro příští rok je naplánováno zbrusu nové album, které dostane název „The Dixie Death“.

Související odkazy:

www.wednesday13.com

www.myspace.com/officialwednesday13